MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beylice Şehit Piyade Başçavuş Faruk Kaya İlk/Ortaokulu’nda Anasınıfı Açılışı Gerçekleştirildi.

Beylice Şehit Piyade Başçavuş Faruk Kaya İlk/Ortaokulu’nda Anasınıfı Açılışı Gerçekleştirildi.

 

Düzenlenen açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Hayırsever Mustafa Süreyya Yıldırım, Okul idareci, öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı açılışta yaptığı konuşmada  “Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Eğitime yapılan her yatırım çok kıymetlidir. Eğitim olmazsa ülkemiz ve insanlarımız kalkınamaz. Gelecek nesiller sizlerin yaptığı yatırımlarla daha iyi bir noktaya geleceklerdir.” dedi.

 

Açılış, konuşmanın ardından topluca fotoğraf çektirilerek son buldu.

08-11-201708-11-201708-11-2017

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. Dış Kapı No12 İç Kapı No1 Tarsus/MERSİN - 0324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.