MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yetişen genç nesille gelişen ve ilerleyen bir ülkeye sahibiz”

“Yetişen genç nesille gelişen ve ilerleyen bir ülkeye sahibiz”

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Mehmet Kalaycı, 75. Yıl Kocatepe Ortaokulu´nun düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´nın açılışını gerçekleştirdiler.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, 75. Yıl Kocatepe Ortaokulu öğrencilerinin ve danışman öğretmenlerinin hazırlamış olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinliğinde öğrenciler tarafından yapılan çalışmaları özenle inceleyip bilgi aldılar.

Projeleri tek tek ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Bilim Fuarları Böyle programlar çocuklarımızın ufkumuzu açıyor. Çocuklarımızın geleceğe yönelik bakış açılarını değiştiriyor. Gençlere böyle imkânlar verildiğinde, kayda değer çalışmaların ortaya konulabileceğini görmüş bulunmaktayız. Teknoloji ve bilim, insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Hazırladığınız bu projelerle sizlerin bilimsel araştırma yöntemleri çerçevesinde hedefler belirleme, stratejik planlar yapabilme, proje hazırlayabilme, yenilikler yaparak yeni eserler ortaya çıkarmanız hedeflenmektedir" diye konuştu.

Kalaycı “4006 –TÜBİTAK Bilim Fuarları öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortamda bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi amaçlamaktadır.” Dedi.

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, başta okul müdürü olmak üzere ilgili öğretmen ve öğrencileri ayrı ayrı tebrik edip başarılarının devamını dilediler.

18-05-201818-05-201818-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.