MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yenilenerek var olanlar her zaman genç kalacaklardır.”

“Yenilenerek var olanlar her zaman genç kalacaklardır.”

İlçede ve çevresindeki okulları teker teker gezip öğretmenleri ve öğrencileri dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, tüm çocukların gerekli eğitimi görmeleri için yoğun mesai harcıyor.

Çağbaşı İlkokulunu gezen, problemleri dinleyen öğretmen ve okul yöneticileriyle bir araya gelerek incelemelerde bulunan Kalaycı, Okul Müdürü Ebru Aslan’dan okul hakkında bilgiler alarak  Ebru Aslan’a teşekkür etti.

Eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle sıcak temas içerisinde olmak yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile okul ziyaretlerinde bulunan Müdür Kalaycı, yaptığı ziyarette sınıfları tek tek dolaştı, derslere iştirak ederek öğrencilerle sohbet etti. Ardından okul öğretmenleri ile görüşme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü, karşılaşılan aksaklıklar ve uygulamalarla ilgili memnuniyet konularında istişarelerde bulundu, ihtiyaç ve istekleri dinledi, gelen talep ve önerileri büyük bir dikkatle dinledikten sonra okulun tüm birimlerini gezip incelemelerde bulundu.

Eğitimsiz var olmanın ve ilerlemenin mümkün olmadığı bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı açıklamasını şöyle sürdürdü “Tarihle canlanan, tarihi canlandıracak ideallerimiz, bilgiyi, başarıyı çoğaltacak heyecanlarımız, insanlığı içine düştüğü sefaletten kurtaracak umutlarımız, bütün mazlum, müdafaasız, vicdanlı, iyi kalpli, çalışkan insanlar için amaçlarımız var. Tıpkı 19 Mayıs 1919’da olduğu gibi, 15 Temmuz’daki milletin destansı direnişi zalimlere korku, mazlumlara umut, bazı milletlere de örnek olmuştur. O gece alanlara çıkanlar arasında Abdullah Tayyip Olçoklar, Halil İbrahim Yıldırımlar, Engin Tilbeçler, Vedat Bağceğciler, Erhan Dündarlar, Mahir Ayabaklar gibi gençlerimizin olması ve vatan uğruna şehit olması, milletimizin uzak ufuklara yönelen bakışlarındaki parıltılarla aydınlık sabahların müjdecisidir. Onlar, en alçakça ihanetlerin 15 Temmuz’da yok etmek istediği hayatımızı ölümüne kararlı bir müdafaayla anlamlandırmış; bu savaşı yüzyıllardır veren muzaffer ruhun asla diz çökmeyeceğini, asla ihanete boyun eğmeyeceğini, teslim olmayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. İşte bu, bir milletin imanla bütünleşmiş varoluş azminin, aşkının genç heyecanlarla yenilenmesidir. Yenilenerek var olanlar her zaman genç kalacaklardır. Kendini irfan ve medeniyet değerlerimizle yenilemeyen bezgin ruhlar genç olamazlar." dedi

Kalaycı, idareci ve öğretmenlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

02-05-201802-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.