MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.”

“Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.”

Eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle sıcak temas içerisinde olmak, yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacıyla okul ziyaretlerinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Cumhuriyet Ortaokulu’nu ziyaret ederek okul sınıflarını tek tek dolaştı, derslere iştirak ederek öğrencilerle sohbet etti.

Okul idarecileri ve öğretmenleri ile kısa bir görüşme gerçekleştiren İlçe Milli Eğitimi Mehmet Kalaycı, okullarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İmkanları ve anlayışlarına göre, geleceklerini emanet edecekleri çocuklarına iyi eğitim verebilmek için çaba sarf ettiklerini belirten Kalaycı “Öğrencilerimiz, bizlerin umudu, güç kaynağıdır. Gelecek günler onlarla güzelleşecek, aydınlanacaktır. Çocuklarımıza yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Eğitim yatırımı uzun bir süreçtir. Tüm çabalarımız eğitimin merkezinde olan çocuklarımız içindir.” sözlerini söyledi.

Çocuklara öğüt vermeye devam eden Mehmet Kalaycı “Bu ülkenin çocuğu olarak, Tarsus’ta yaşayan bir birey olarak, alacağınız emeklerin karşılığının en iyisini görmek istiyorsanız aynaya bakın. İyi olan sizsiniz ve bu ülkenin ümidisiniz. Yıl sonuna geldiniz kendinize güvenin ve öğünün diyorum. İnsan bir iş yapabiliyorsa, bütün insanlar o işi yapabilir. üşenmeyin, vazgeçmeyin, ertelemeyin, başarı ben başaracağım diyenlerindir.” Şeklinde konuştu.

İkili eğitimden normal eğitime geçiş çalışmalarının başladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Türkiye’de uygulanacak olan normal eğitime geçişle ilgili çalışmalar başladı. İlçemizde yoğun olarak ikili öğretim yapıldığını biliyoruz. Arsa teminleri ve yeni yapılacak okullarımız ile bu uygulamayı gelecek dönemde bizler de hayata geçireceğiz.” Dedi.

Görüşmenin ardından Mehmet Kalaycı okul idareci ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretini sonlandırdı.

28-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.