MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Unutmayın bizlerde geleceğin yaşam kaynağız”

“Unutmayın bizlerde geleceğin yaşam kaynağız”

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanılacak olan Engelliler Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program ile başladı.

Cumhuriyet Meydanı önünde Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan Engelliler Haftası etkinlikleri hafta boyunca devam edecek.

Gerçekleştirilen törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Garnizon Komutanı Selim Onaran,  Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Gülten İşcan, Daire Müdürleri, Türkiye Sakatlar Derneği Yöneticisi ve Mersin Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Dursun Aslan ve İlçe Milli Eğitime bağlı özel-kamu eğitim kurumları yetkilileri katıldı.

Töre, çelenk bırakılması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunuşu ile devam etti.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan Türkiye Sakatlar Derneği Yöneticisi ve Mersin Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Dursun Aslan “Hayatın insana ne getireceğini ve insandan ne götüreceğini önceden kestirmek mümkün değildir. Her insan doğuştan veya sonrada zihinsel veya fiziksel engelli olabilir. Maalesef dünyamızda hızla bozulan ekolojik denge, genetiği değiştirilmiş gıdalar, iş ve trafik kazaları ve artan çevre kirliliğinin doğal sonucu olarak her yıl engelli sayısı hızla artmaktadır. Unutmayalım ki hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız” ifadelerinde bulundu.

Tören, özel öğrencilerin gösterilerinin ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

10-05-201810-05-201810-05-201810-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.