MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Unutmayalım geleceğin imparatorlukları ‘zihin imparatorlukları’ olacaktır.”

“Unutmayalım geleceğin imparatorlukları ‘zihin imparatorlukları’ olacaktır.”

 “Gitmediğiniz yer sizin değildir!” anlayışı ile hareket eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Hadiye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi ile devam etti.

Gerçekleştirdiği ziyarette proje ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Kalaycı, kurum idarecilerle bir görüşme gerçekleştirdi.

Sohbet ortamında gerçekleştirilen görüşmede Bilim ve Sanat Merkezleri’nin eğitim-öğretime destek amacıyla deneysel ve uygulamalı etkinlikler içerdiğini,  bilgiyle bilimin kapısını aralayan merkezler olduğunu söyleyen Kalaycı, anaokulu çağından başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kalıcı öğrenmenin temel gereksinimi olan merak duygusunu harekete geçirerek etkili ve yapılandırıcı öğrenmeyi sağladığını ve yaparak-yaşayarak öğrenme modelini hayata geçirerek eğitimde kalıcılığın sağlanmasında oldukça katkıda bulunduğunu ifade etti.

Kalaycı “Bilsem’lerde sağlanan çalışmalardaki temel amaç, okullarımızdaki öğrencilerin bizzat proje çalışmalarında yer almalarını sağlayarak düşünen, sorumluluk alan, çevresinde gördüğü ve duyduğu problemlere duyarlı, kurgulayan ve üreten nesillerin nitelik kazanmalarını sağlamaktır. Öğrencileri sosyal ve eğitim hayatında karşılaştıkları ve duydukları problemler veya sıkıntılar üzerinden; genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye teşvik etmek suretiyle, yaşanılan problem ve sıkıntılara çözüm aramaya yönlendirmektir dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı eğitimin önemine vurgu yaparak “Geleceğimiz olan çocuklarımızın yarışır, analiz edebilen, yorumlayan ve daha birçok donanımlarla yetişmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bu tür kurumlarımız farklı yeteneklere sahip evlatlarımızın donanımlı bir şekilde yetişmelerine katkıda bulunmaya devam ediyorlar.” Dedi

Öğretmenlerin yaptıkları projelerle ilgili bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Bilim ve Sanat Merkezlerinin proje hazırlama konusunda öncü olması gerektiğini ifade ederek toplumsal değerlerimizin ve tarihimizin farklı projelerle çocuklarımıza benimsetilmesi gerektiğini belirtti.

Kalaycı, okul idarecileri ve öğretmenlere başarılar dileyerek hatıra fotoğrafının ardından ziyaretini sonlandırdı.

30-05-201830-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.