MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Tarsus’un Nabzı Eğitim İçin Atıyor”

“Tarsus’un Nabzı Eğitim İçin Atıyor”

 

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Sahaya Kalan 3 Okullarımızdan İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu ve Tarsus Ortaokulu’nun  yaptığı çalışmaları yerinde gözlemlemek amacıyla ilçemizde bulunan Saha Denetmenleri Murat Yalçınkaya, Semiha Özkul ve Tuncay Şakir İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’yı makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 6’ncısı düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında saha ziyaretine kalma başarısı gösteren kurumlar belirlendi.

Bu yıl Türkiye geneli 4 bin 841 başvurunun yapıldığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde değerlendirme sürecinden sonra toplam 151 proje saha ziyaretlerine kaldı. Saha ziyaretine kalan 12 proje ile Türkiye genelinde başvuru yapan 45 il arasından Mersin Türkiye 4.sü, Bölge kapsamında ise 1.ci oldu.

Günümüzde teknolojinin bilgi üretiminde önem kazandığını ve değişimi anlamak için teknolojik değişimlerin iyi yorumlanması gerektiğini kaydedenİlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, 21.yüzyılın, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim alanında büyük ve köklü değişimleri beraberinde getirdiğini ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak değişimleri her alanda takip ettiklerini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Türkiye´nin yetiştirdiği eğitim neferlerinin hem bu ülkenin hem de bu coğrafyanın barış ve huzuruna katkı sağlayacaklarını belirterek, "Geleceğimizin mimarları öğrencilerimizin gelecek Türkiye´yi kuracak neslin ve bunlarda emeği geçen siz değerli öğretmenlerimizin baş tacı olan eğitim camiasının fertlerisiniz. Bu ülke ancak ilimle büyüyecektir. İlim ve irfanla dünyaya bundan önceki gösterdiği büyük medeniyeti tekrardan gösterecektir. Ben inanıyorum ki geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz Türkiye´nin geleceği yerde önemli yerler edineceklerdir. Bu ülkeye büyük hizmetler vereceklerdir. Ülkemizin yetiştirdiği eğitim neferleri hem bu ülkenin hem de bu coğrafyanın barış ve huzurunda katkı sağlayacaklardır" diye konuştu.

 

 

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.