MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ Tarsus´ta Hijyen Eğitimi Seferberliği "

“ Tarsus´ta Hijyen Eğitimi Seferberliği "

Ran-nak Uluslararası Nakliyat San. Ve Tic. A.Ş ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında  Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği kapsamında hijyen eğitimi kursları düzenlenmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan işbirliği protokolü ile İlçemizde faaliyet gösteren hijyen eğitimleri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilecek, eğitimlerini başarıyla tamamlayan çalışanlar sertifika sahibi olacaklar.

 Protokol imza törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy ve Tunç Berrak Doğal Kaynak Suyu İşletme Müdürü Mükremin Özdemir katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada 5 Temmuz 2013 yılında yayımlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında Gıda Üretim ve Perakende İş Yerlerinde, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suları üreten iş yerlerinde ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitimi programlarının uygulanmasının zorunlu olduğunu ve verilecek olan bu eğitimin, özellikle bütün işletmelerin duyarlı olmasını, bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini arzu ettiğini dile getirdi.

İmzalanan protokolde, hijyen noktasında çalışanların bilinç düzeyinin arttırılması hedefleniyor.

05-07-201805-07-201805-07-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.