MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli çocukların eğitimi “kayıp nesil” felaketini önleyecek

Suriyeli çocukların eğitimi “kayıp nesil” felaketini önleyecek

Ali Oksal İlk/Ortaokulu ve Yeşiltepe İlk/Ortaokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı okul idarecileri ve öğretmenleri ile sohbet ederek, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı, okul sınıflarını ziyaret etti.

Yeşiltepe İlk/Ortaokulu’na yaptığı ziyaret esnasında okulda Suriyeli öğrenciler için açılan Telafi Eğitimi-2 kursuna devam etmekte olan öğrencileri ziyaret ederek kursun işleyişi hakkında bilgiler edindi. Kursa gelen çocuklarla sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğrencilerin kursa katılımları ile oldukça memnun kaldığını ifade etti.

Bu kursların açılmasında çeşitli sebeplerle eğitim hayatından uzak kalmış öğrencilerin eğitim-öğretime devam edebilecek seviyedeki öğrencilerin temel yeterliliklerini kazandırmak ve okula devamlarını sağlamak amacıyla açıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, bu kurslar sayesinde Suriyeli öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegrasyonu bakımından oldukça önemli ve gerekli olduğunu söyledi.

Ali Oksal İlk/Ortaokulu’na yaptığı ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,  kaliteli bir eğitim sayesinde Suriyeli öğrencilerin hayata yeniden tutunması, yerleştikleri ve göç ettikleri ülkelerde kendilerine yeni bir hayat kurması ve geleceğe umutlu bir şekilde bakabilmesi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Kalaycı,  bu durum sayesinde okullaşmaya, çocukların normalleşmesine ve savaşın olumsuz etkilerinin ortadan kalkmasına neden olacağını, gelecekte sahip olacakları meslekler için gerekli beceri ve vasıfları kazanma imkânını sağlayacağını kaydetti.

Ziyaretin ardından okul öğretmenlerine başarılar dileyen Kalaycı, çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaretini sonlandırdı.

02-08-201802-08-201802-08-201802-08-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.