MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Spor disiplin demektir. Hem bedeni hem de ruhu disipline etmektir.”

“Spor disiplin demektir. Hem bedeni hem de ruhu disipline etmektir.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Özel Değişim Koleji’ni ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, idareci ve öğretmenlerle sohbet ederek, idarecilerin sorunlarını dinlediğini ve ortak çözüm için birlikte çalışma yürüttüklerini belirtti.

Sporun insanı beyinen ve bedenen geliştiren, öz güven kazandıran, hayata bağlı ve hayatta başarılı kılan bir alan olduğunu ve insanı mutluluk veren ve mutlu eden bir uğraş olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, hayatın her alanında olduğu gibi okul çağında ve döneminde de öğrencilerin spora ilgisini arttırmak temel hedeflerinden biri olduğunu “Sporun disiplin demektir. Hem bedeni hem de ruhu disipline etmektir. Spora yapılan yatırımın, aydınlık ve sağlıklı gelecekler için yapılan yatırımdır. Yetenek Allah vergisidir; onu geliştirmek bizim yapacağımız ek çalışmalarla olacaktır.” şeklinde konuştu.

Kalacı “Her öğrenci mutlaka bir spor dalıyla uğraşmalıdır. Böylece hem sağlıklı bir yaşamı hem de derslerdeki başarıyı olumlu etkiliyor.” dedi

Bir ülkenin geçmişi ve geleceği arasındaki köprü ancak eğitimi ile olacağını söyleyen Kalaycı, kültürümüzü, dilimizi ve tarihimizi gelecek nesillere en iyi eğitimle aktarabileceğimizi ifade etti.

Ziyaretin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, iyi dilek ve temennilerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.