MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, emeğimizin semeresi olacaktır.”

“Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, emeğimizin semeresi olacaktır.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Alifakı İlk-Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul bahçesini ve sınıflarını tek tek dolaşan Mehmet Kalaycı, okul hakkında bilgi alarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Geleceğe bir ışık tutar umuduyla son bir ders olarak, bazı tavsiyelerde bulunmak istediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı ve yaratıcı olun. Fikirlerinizi demokratik zeminlerde tartışın. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevin, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun. Sizleri, bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemizin ve dünyamızın tüm semalarına serpiyorum. Düştüğünüz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz. Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, emeğimizin semeresi olacaktır.” dedi.

Toplantının ardından Mehmet Kalaycı okul idareci ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretini sonlandırdı.

28-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.