MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sizler çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar eğitir donatırsanız o kadar sağlam şekilde geleceğe hazırlarsınız.”

“Sizler çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar eğitir donatırsanız o kadar sağlam şekilde geleceğe hazırlarsınız.”

İlçemiz genelindeki resmi-özel, okul ve kurumlara ziyaretlerini sürdüren İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, ziyaret ettiği okul ve kurumlarımızdaki yönetici, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Yakup Çetin İlk/Ortaokulu’na gerçekleştirdiği ziyareti sırasında okul yöneticilerinden okullarının fiziki durumu ve akademik başarılarına ilişkin bilgiler alan İlçe Millî Eğitim Müdürü Kalaycı, öğretmenlerle görüşme gerçekleştirerek, öğrenci ve veli durumları hakkında bilgiler aldı.

Öğretmenler odasında yapılan toplantıda, öğretmen, yönetici ve personelin işbirliği ile bir kurum kültürünün oluşturabileceğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, başarının da böyle ortamda oluşacağını belirtti. Öğrencilerin akademik başarılarının önemi kadar sosyal faaliyetlerde, iletişimde, sporda, değerler eğitiminde ve sanattaki başarılarının da çok önemli olduğunu belirten Kalaycı, "Sizler bu konuya hassasiyetle yaklaşmalısınız ve çalışmalarınız okullardaki öğrencilerin bu yönlerini destekleyecek nitelikte olması gerekir “dedi.

Görüşmenin ardından geleneksel çocuk oyun alanlarının yapımına katkıda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, böyle etkinliklerin kültürel ve spor faaliyetlerine katkısı bulunduğunu ve çocuklarda farkındalık yaratarak, sosyal fayda sağladığını ifade ederek “Çağımızda eğitim ve öğretimin, hayatın tüm alanlarında kesintisiz olarak devam ettiği göz önüne alındığında, öğrenme mekânlarının sadece dersliklerle sınırlı olmadığı bilinmektedir. Öğrencilerin zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişmelerine katkı sağlayan sosyal mekânlar olarak okul bahçeleri, eğitimin sürekliliğinin sağlanması ve kalitesinin arttırılmasında önemli bir paya sahiptir.” Dedi.

 Ziyaret sonunda iyi dilek ve temennilerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, çalışmalarda başarılar dileyerek okul gezilerinin devam edeceği bildirildi.

02-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.