MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ramazan ayının manevi ruhunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor”

“Ramazan ayının manevi ruhunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, 100. Yıl İlk/Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Okuldaki faaliyetler hakkında okul müdüründen bilgiler alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğretmen ve idarecilerle tanışarak, öğrencilerle de sohbet ederek onlarla olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Öğretmenlerle bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz. Yürekleri pırıl pırıl tertemiz olan ve gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının kucaklarından sizlerin bilgisine ve vicdanınızın diline emanet edilen, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakarlıkla çalışacağınıza tüm kalbimle inanıyorum. Başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağımıza ve bu yolda emin adımlarla yürüyeceğimize olan inancım ve güvenim tamdır” dedi.

Okul anasınıfını gezerek okulöncesi eğitimin en önemli yapı taşı olduğunu vurgulayan Kalaycı "Eğitim kalitemizde arzulanan düzeyin yakalanabilmesi için aileden sonra anaokulundaki eğitim çok önemlidir" dedi.

İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nın önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, bu ayın maneviyatına uygun hareket etmesi gerektiğini ifade ederek maneviyatın çocuklara da hissettirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kalaycı "Oruç tutarken çocuklarımıza, ailemize orucun mesajlarını vermemiz lazım. Bu orucun mesajlarında da başta çocuklarımıza şunu aşılamamız gerekiyor ‘Bizim oruç tutmamızın sebebi Allahın emri olduğunu fehm ettirmemiz lazım. Çocuklarımıza Hz Peygamberimiz gibi sirayet etmemiz gerekiyor. Hazırlık yapmalı ve yaptığımız hazırlığın da ne için olduğunu çocuğumuz anlamalı.” Şeklinde konuştu.

Görüşme sonrasında öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyen Mehmet Kalaycı, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iyi dileklerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

24-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.