MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ramazan ayı ve oruç çocuklar için manevi eğitim ayıdır”

“Ramazan ayı ve oruç çocuklar için manevi eğitim ayıdır”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Gülek Atatürk İlk/Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Okuldaki faaliyetler hakkında okul müdüründen bilgiler alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğretmen ve idarecilerle tanışarak, öğrencilerle de sohbet ederek onlarla olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tarihle canlanan, tarihi canlandıracak ideallerin, bilgiyi, başarıyı çoğaltacak heyecanların, insanlığı içine düştüğü sefaletten kurtaracak umutların, bütün mazlum, müdafaasız, vicdanlı, iyi kalpli, çalışkan insanlar için amaçları olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Eğitimli bir nesil varlığımızın teminatıdır. Unutmayalım ki, nesillerin ruhu nasıl eğitimle imar edilirse, eğitimsizliğin köreltici, öldürücü kollarında varlığı tükenen gençlikle birlikte bütün toplum da harap olur.” Dedi.

İçerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayı münasabetiyle çocukların karakter, inanç, ibadet, kişilik eğitimi ihmal edilmemesi gerektiğini ve onlara Ramazan gibi manevi yönü üst seviyede olan bir zaman diliminde değerleriyle tanıştırılması gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Ramazan ayının gelişiyle hayatın renklendiğini ve hayatın tüm yönlerinde bereket ve coşkunluk yaşandığını ifade edebiliriz. Özellikle çocuklar ve gençler için Ramazan ayı hızlandırılmış eğitim programı olarak ifade edilebilir.” Dedi.

Kalaycı “İftar saatinin beklenmesi bile tek başına önemli bir eğitim anıdır. Çocuk her geçen gün değerlerden uzaklaşan yaşam tarzına karşı ilk direnişi bu zaman dilimlerinde gösterecektir. Bu vesile ile çocuklarımız bu manevi zaman dilimlerini anlamalı, yaşamalıdır.”  dedi

Görüşmenin ardından, evde eğitim öğrencilerinden Damla Karakuyu’yla da özel olarak ilgilendi ve öğrenci Damla ile vakit geçiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, çocukların yüzlerinde küçük bir gülücük olması için gönüllüleriyle birlikte hareket ettiklerini belirterek “Onların yüzünü güldürmek hepimiz için mutluluk kaynağıdır.” Dedi.

Görüşme sonrasında öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyen Mehmet Kalaycı, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iyi dileklerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

29-05-201829-05-201829-05-201829-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.