MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Tüm zaferlerin sahipleri onu bugün koruyan, sahip çıkan ve tarihinin farkında yetişen gençlerimizdir. "

"Tüm zaferlerin sahipleri onu bugün koruyan, sahip çıkan ve tarihinin farkında yetişen gençlerimizdir. "

Biz Türkler gerektiğinde tüm fertleri ile inancı, vatanı, bayrağı ve devleti uğruna, özgürlüğü uğruna savaşmayı göze alan bir milletiz.

Bu millet, Malazgirt zaferinden Çanakkale destanına, tarihindeki gerçek kahramanlık hikayelerini hiçbir zaman unutmamıştır, unutmayacaktır.

Bugün ecdadımızın yazmış olduğu bir başka eşsiz destan olan “Kut’ül Amare” zaferinin 102. Yıl dönümünü idrak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

102 yıl önce askerimizin sayıca az ve mühimmatça yetersiz olmasına rağmen, düşman işgaline karşı kazanılan bu zafer, sonrasında kaydedilen fotoğraf karelerinden de anlaşılacağı gibi hem bir edep, hem de bir iman ve inanç zaferi olmasının yanında Türk milletinin tüm imkânsızlıklara rağmen vatanına nasıl sahip çıktığını gösteren en önemli ve en açık örneklerinden biridir.

Bugün bile günümüzde örneklerini halen gördüğümüz bu inanç ve imanla milletimizde yaşamaya, vücut bulmaya devam etmektedir.

        Ülkemizi işgale, milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, 81 ilimizde milletimizin asil şahlanışı bunun en açık örneklerinden biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kut’ül Amare Zaferinin 102.yılını yürekten kutlarken Vatanı, Milleti ve Özgürlüğü uğruna şehit düşen bütün askerlerimizi saygı ve minnet duygularıyla anıyor, Asil kanlarıyla vatan toprağını bizlere helal kılan ecdadımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun.

                                            

                                                                                              Mehmet Kalaycı

                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                   

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.