MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Tercih Ettiğin Okul Geleceğindir"

"Tercih Ettiğin Okul Geleceğindir"

    Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Şube Müdürleri Mustafa Anteplioğlu ve Murat Dikeç ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaöğretim kurumlarına geçiş uygulaması tercih ve yerleştirmesiyle ilgili öğrenci ve velileri bilgilendirmek amacıyla kurulan tercih merkezlerini ziyaret etti.

      Amaçlarının velilerin ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda ilgi, istek ve yetenekleri ile akademik başarıları da göz önünde bulundurularak bütün öğrencileri yönlendirmek olduğunu ifade eden Kalaycı, sınav puanları kadar isabetli tercihlerin de çok önemli olduğunu belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, velilere ve öğrencilere tercih döneminde en iyi şekilde yardımcı olabilmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Mehmet Kalaycı öğrencilerimize doğru rehberlik etmek için komisyonlarda görev alan idareci ve öğretmenlere de teşekkür etti.

      Öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri için "Liselere Geçiş Sınavı Puanlarınızı Birlikte Değerlendirelim" sloganıyla oluşturulan danışmanlık komisyonu ve tercih merkezleri Tarsu AVM ve Yarenlik alanı içinde çalışmaya başladı. 13 Temmuz´a kadar hizmet verecek tercih merkezleri, öğrencilerin en uygun ve doğru tercihleri yapabilmeleri için nelere dikkat etmeleri gerektiği hususunda rehberlik hizmetleri sunarken velilere de çocuklarının geleceğe dair hedeflerini, hayallerini dikkate almaları konusunda tavsiyelerde bulunacak.

 

30-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.