MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sizlerin edep ve adaplarımıza göre yetişmesi temel önceliğimiz."

"Sizlerin edep ve adaplarımıza göre yetişmesi temel önceliğimiz."

Kurtuluş İlk/Ortaokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul sınıflarını gezerek öğrencilerle bire bir ilgilendi Yeni taşınacak olan ortaokul binasını denetleyerek yerinde incelemelerde bulunan Kalaycı, okul idaresinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak yeni eğitim-öğretim yılına başlamadan tüm çalışmaların biteceğini ifade etti.

Büyük emek ve kaynaklar ayrılarak yapımı tamamlanan binanın temiz ve düzenli kullanılması hakkında bilgiler veren Kalaycı, yenilenen binadan sonraki süreçte eğitim kalitesinin artırılması noktasında öğretmen ve idarecilere önemli görev ve sorumluluklar düştüğünün altı çizildi.

Okul Müdürü Veli Atak tarafından okuldaki sosyal etkinlikler ve projeler hakkında bilgiler alan Kalaycı, Bir insanın hayatta başarıyı yakalayabilmesi ve kendini geliştirebilmesi eğitim ile mümkün olduğunu ve okul çevresinde yapılan iki adet okul binasının bulunduğunu belirterek önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren okullarımızın normal öğretime geçerek eğitim kalitesinin daha da artacağını, mevcut sınıflarda öğrenci sayıları standartlarına uygun bir şekilde olacağını ifade etti. Okulun Beyaz Bayraklı bir okul olduğunu ve “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında başvuru yapılabileceğine dair bilgiler verdi.

Kalaycı "İlçemizdeki eğitim-öğretim kalitesi siz öğretmenler ve idareciler sayesinde gün geçtikçe artmakta başarı grafiğimiz yükselmekte. Daha da yükseltebilmek için ne gerekiyorsa ve bize düşen görevler nelerse bunu yerinde tespit ederek çözümü için gezmekteyim. Gezmeye devam edeceğim. Öğrencilerimizin başarısı için ne gerekirse yapacağım. Sık sık sizlerle bir araya geleceğiz" dedi.

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.