MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi"

"Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi"

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Medical Park Hastanesi işbirliğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 70’den fazla öğrencinin katıldığı resim yarışmasına kız öğrenciler damga vurdu.

İlçemizde ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri arasında “Çocuk Gözüyle Sağlık” başlığıyla düzenlenen yarışmada, 1’incilik, 2’ncilik, 3’üncülük ödülleri ile 3 mansiyon ödülünü kız öğrenciler aldı.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Medical Park Tarsus Hastanesi Personelleri, ödül alan öğrenciler, öğretmenler ve aileler katıldı.

Törende, Şehit İshak İlkokulu öğrencisi Nazlı Tokat 1’incilik ödülü, Borsa İstanbul İlkokulu öğrencisi Havva Didem Vural 2’ncilik ödülü ve Borsa İstanbul İlkokulu öğrencisi Ece Tecir 3’üncülük ödülünü aldı. Mansiyon ödülleri ise Borsa İstanbul İlkokulu öğrencileri Ecenaz Genişoğlu ve Yaren Meniz ile Atatürk İlkokulu öğrencisi Deniz Bogmul’a verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “ Bu farkındalığı yaratmamızdaki amaç çocuklarımıza sağlık bilincinin en üst düzeye çıkarılmasına katkıda bulunarak sağlık, sağlıklı yaşam ve sağlığın mimarlarına çocuklarımızın gözünden bakılması ve hafızalarındaki görsel düşüncelerin kâğıda yansıtılması amaçlanarak  onların sağlık konusunda hayal dünyalarını duygu ve düşüncelerini öğrenmek. Çocuklarımız yarınlarımızdır. Biz bu fidanlarımızın daha sağlıklı, milli manevi değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Bu süreçte bu farkındalığın sağlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

            Çocukların yüzlerinde gülücükler bırakan program çekilen fotoğraflarla sona erdi.

 

27-04-201827-04-201827-04-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.