MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mucitlerden Müdür Kalaycı´ya Ziyaret."

"Mucitlerden Müdür Kalaycı´ya Ziyaret."

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile düzenlenen “Bir Düşün Sen” Milli Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması Türkiye Sergisi ve Ödül Törenine katılarak büyük başarı gösteren Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencisi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kalaycı’yı makamında ziyaret ederek başarılarını birlikte kutladılar.

 

Türkiye’nin çeşitli Üniversitelerinden seçici kurulun düzenlediği çalışma sonucu Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Havana Tarsuslu, 8/A Sınıfı öğrencisi Bircan Çalışkan’ın hazırlamış olduğu “Ergonomik Otobüs” isimli “Milli Kara Toplu Taşıma Aracı” tasarımı ile Türkiye çapında dereceye girerek Ankara’da düzenlenen Türkiye Sergisi ve Ödül Törenine katılarak derece kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Bilimi, araştırmayı, gelişmeyi, üretmeyi, inovasyonu teşvik eden bu yarışmaların çocuklarımızın hayallerindeki projeleri hayata geçirmesine fırsat sunduğunu belirten“Gelişen dünya da genç öğrencilerin ortaya koyduğu fikirler bu hedefe büyük katkılar sağlayacaktır. Bu noktada gençlerimizin önünü açmak, onların fikirlerinin ortaya ürün olarak çıkarmak için fırsat yaratmak hepimizin ortak görev ve sorumluluğu. Gençlerimizi fikirlerini hayata geçirmelerinde kucaklamaya devam etmeliyiz. Umuyoruz ki, yetiştirdiğimiz, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin içinden Aziz Sancar gibi başarılı çalışmalara imza atacaktır." dedi.

 

Kalaycı “ İlçemizde bulunan okullarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz gittikleri her yarışmada göğsümüzü kabartacak başarılarla geri dönüyorlar. Bu tür başarılar öğrencinin ailedeki, okulun ve ilçemizin ise il genelindeki takdirini artırıyor. Bu projede emeği olan Kıymetli hocamız Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Havana Tarsuslu ve öğrencimiz 8/A Sınıfı Öğrencisi Bircan Çalışkan’ı bu başarısı sebebiyle kutluyorum.” Şeklinde konuştu.


 

 

 

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.