MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Milli Eğitim olarak gençlere her zaman destek vereceğiz"

"Milli Eğitim olarak gençlere her zaman destek vereceğiz"

 

            İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, gerçekleştirdiği ziyarette Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerinden kurslar ve kursiyer durumu hakkında bilgiler alarak, kursiyerlerle sohbet etti, yapmış oldukları ürünleri inceledi.

 

Halk Eğitimi Merkezlerinin, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda eğitici-öğretici kurslar açtığını söyleyen İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Halk Eğitimi Merkezlerinin bireyin ekonomik, kişisel, kültürel ve sosyal gelişimini sağlarken, aynı zamanda toplumun kalkınmasını ve gelişmesini hedefleyen yetişkin eğitimi hizmetlerini verme amacında olduğunu ifade etti.

Okuma-yazma kursları ile bölgemizin okur-yazar oranı en üst seviyelere çekilirken, mesleki ve teknik kurslarla da vatandaşların istedikleri bir meslek dalında eğitim görme imkânı elde ettiklerini, kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlerin sertifika almaya hak kazandığını belirten İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, kursu başarıyla bitiren kursiyerlerin almış oldukları sertifikaları ile iş hayatına atıldıklarını ve bununun da toplumsal kalkınmaya katkı sunduğunu söyledi.

Halk Eğitim Merkezindeki kurslara katılan kursiyerler,  gösterdiği yakın ilgi ve ziyaretlerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya teşekkürlerini sunarak, duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.