MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimde Tarsus Gençliği Güneş gibi Doğuyor."

"Eğitimde Tarsus Gençliği Güneş gibi Doğuyor."

 LGS 2018 sınavında 500 tam puan alan Tarsus Ortaokulu öğrencisi Mehmet Enes Doyduk,  başarısından dolayı Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı tarafından ziyaret edildi.

LGS birincisi ile sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Gerçekten sizin gibi gençlere ihtiyacımız var. Bu gençler devletine milletine bağlı gençler olacak inşallah. Güzel şeyler her zaman zekilerle olur. Zekiler her zaman lokomotiftir.” diyerek şöyle devam etti:

“ Bizler çok güzel şeylere hep birlikte imza atacağız. Siz çalıştıkça vatan kazanacak. Vatan, millet ve bayrak sevdasıyla hareket edip, inancımızın gereği İslam’ı ve Allah’ın emrini yayma çabasında emek sarf edersek her şey daha güzel olur. Rabbim güzel şeyler nasip eder. Allah zihni yolunuzu açık etsin. Sizler bizim geleceğimizsiniz.” Dedi.

Her öğrencimiz bizim için değerli ve aynı olduğunu ve marifetin iltifata tabi olduğunu belirten Kalaycı,  “Bu başarıda emeği geçen anne, baba, okul idarecileri ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte öğrencimizden aynı başarıyı bekliyoruz” dedi.

LGS Türkiye 1.si Mehmet Enes’in Babası, oğlunun başarısından duyduğu mutluluğu dile getirerek  "Oğlumuz bizi çok sevindirdi. Haklı bir gurur yaşıyoruz. .Planlı ve düzenli çalışma özellikle tekrar ve bol soru çözmek başarıyı getiriyor.  Bu başarı bize güç verdiBu süreçte çocuklarımızla bıkmadan usanmadan ilgilenen okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür ederim” dedi." dedi.

Öğrenci Mehmet Enes ile hasbihal eden Kalaycı, Enes’e güzel temennilerde bulunarak Öğrenci Velisi ve Okul Müdürü Tuncay Yıldırır’ı tebrik etti.

 

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve Mehmet Kalaycı, öğrenci Mehmet Enes’i başarılarından dolayı tebrik ederek dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdiler.

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.