MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Değişime ve gelişime ilgisiz Kalmayalım"

"Değişime ve gelişime ilgisiz Kalmayalım"

 

Pirömerli İlk/Ortaokulu ziyaret İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okulu gezerek fiziki koşullarını yerinde inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak okul idarecileri ve öğretmeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Öğrencilerin sürekli kendini geliştirip, yeni şeyler öğrenirken, öğretmenlerin de öğrencilere iyi eğitim verebilmesi için kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Öğrencilerimiz sürekli kendini geliştirip, öğreniyorlar. Her meslekte olduğu gibi bir nesli değiştirebilecek güce sahip olan bu kutsal meslek, çağın teknoloji ve donanıma uygun olarak öncelikle biz öğretmenlerin de öğrencilere iyi bir eğitim verebilmesi için sürekli kendilerini yenilemeli, değişim ve gelişim yaşamalıdır.” dedi.

Okulda öğrencinin eğitim gördüğünü, mesleki ve teknik eğitim alanında önemli eğitimler verildiğini kaydederek bu tür okulların ülke ekonomisinin gelişimi için önemli olduğunu ifade eden Kalaycı,  idarecisi, öğretmen ve öğrencisi ile üretmenin yanı sıra nitelikli ara eleman da yetiştirerek istihdam ve ülke ekonomisine katkı sağlandığını belirterek öğrencilerin hem pratik, hem teorik anlamda bilgilerini arttırdığını ifade etti.

Toplantı sonrasında öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında okul idaresinden bilgi alan Mehmet Kalaycı, okul idarecileri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iyi dileklerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.