MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Değişime İlgisiz Kalmayalım"

"Değişime İlgisiz Kalmayalım"

Çağlayan İlk/Ortaokulu ziyaret İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okulu gezerek fiziki koşullarını yerinde inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak okul idareci, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

İlçe Milli Eğitim Mehmet Kalaycı “Bu vatan, bizler, sizlerden çok şey bekliyoruz. Fende ve ilimde çok çalışacağız. Ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler üzerine çıkacaksınız. Bu sebeple sizlerin bir misyonunuz var bunu iyi taşımanız lazım” diye konuştu.

Öğrencilerin geleceğinin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Kalaycı “Öğrencilerimizin başarısı ailelerinin ve ülkemizin başarısıdır. Gençlik iyi eğitimliyse, geleceğe iyi hazırlandıysa kendi kazandıkça, zenginleştikçe aslında ülkesini de zenginleştiriyor. Sonuçta devletimiz çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapıyor. Okullarımızın ufak tefek eksiklikleri olabilir ama sonuçta büyük fedakarlıklar var. Amacımız bu eksiklikleri de gidererek eğitim kalitemizi daha da artırmak. Her şey sizin için, sizin geleceğiniz için. Bugün alacağınız iyi bir eğitim gelecekte kuracağınız ailenize yansıyacak” dedi.

Kalaycı, İlçede verilen eğitimlerle geleceğin temelleri atıldığını ve yetişen her bireyin aldığı eğitimle vatanına, milletine faydalı olacağını ifade ederek "Bu anlamda gelecek nesillerin daha iyi yetişmesi adına, eğitime büyük önem veriyoruz. İlçedeki eğitim kalitesinin yükseltilmesi için tüm eğitim çalışanlarının ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten belirterek “Bu konuda öğretmenlerimize ve tüm çalışanlarımıza inancım tamdır. Eğitim için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” dedi.

Görüşme sonrasında öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında okul idaresinden bilgi alan Mehmet Kalaycı, okul idarecileri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iyi dileklerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

22-05-201822-05-201822-05-201822-05-201822-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.