MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bu öğrencilerimiz gelecek yıllarda Türk turizmine damga vuracak."

"Bu öğrencilerimiz gelecek yıllarda Türk turizmine damga vuracak."

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Ashabı Kehf Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret etti, okul bölümlerini gezerek okul yöneticilerinden okul hakkında ve okulda bulunan yiyecek içecek hizmetleri ve kat hizmetleri alanları hakkında bilgiler aldı.

 Okulun eğitim ve öğretim faaliyeti hakkında Okul Müdürü Ramazan Evkuran’dan bilgi alan İlçe Milli Mehmet Kalaycı, ardından öğretmen ve öğrencilerle bir süre görüşüp sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, incelemeleri esnasında yaptığı değerlendirmede; “İlçemizde son yıllarda birçok okul ve dersliğin açılışını gerçekleştirerek, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha iyi fiziki şartlarda, daha çağdaş imkânlarla eğitim ve öğretim verme şansını yakaladık. Eğitim kurumlarının çeşitliliğini ve dolayısıyla eğitime erişim seçeneklerini arttırdık. Ülkemizin genelinde nitelikli elemana ihtiyaç var. Bizim istenilen düzeyde nitelikli ara eleman ve meslek elemanı yetiştirmemiz gerekir. Bunun için ilimizde mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrenci sayımızı daha da arttırmalıyız” dedi.

İlçemizde bu tür okullara ihtiyacı olduğunu söyleyen Kalaycı “Ülkemizin turizm sektörü sürekli büyüyor. Buna bağlı olarak da eğitimli ve kaliteli personel ihtiyacı artıyor. Bu okullardan mezun olan öğrencilerimiz geniş iş imkanlarına sahipler. Öğrencilerimizin Türkiye’nin dört bir yanında devletine ve milletine başarıyla hizmet edeceklerine inanıyorum. Biz her zaman yanınızdayız ve her türlü yardıma hazırız. Çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

Görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı iyi dilek ve temennilerde bulunarak son buldu.

11-05-201811-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.