MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ayda Naz´ın da Artık Hayalleri Var"

"Ayda Naz´ın da Artık Hayalleri Var"

           Ayda Naz´ın hayallerine kavuşması sürecinde kendisine destek olmak adına evde süpriz doğum günü gerçekleştirildi.

  Hasan Karamehmet İlkokulunda evde eğitim gören minik kalpli Ayda Naz’a  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından doğum günü  düzenlendi.

Şehit Mustafa Mahallesi´nde ikamet eden ve 1. Sınıftan itibaren Dandy Walker Sendromu rahatsızlığı sebebiyle evde eğitim alan Hasan Karamehmet İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ayda Naz Demircioğlu’nu  doğum gününde Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Hasan Karamehmet  İlkokulu Okul Müdürü Yusuf Yalçınkaya, Evde Eğitim öğretmeni Bilge Kuren  yalnız bırakmadılar.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Çocuklarımızın geleceğini hep birlikte düşünmek zorundayız. Bu açıdan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları bizim için önemli. Devletimiz, Evde Eğitim Projesi ile güzel bir çalışma başlatarak her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmaktadır. Ailelerimizin başvurusu sonucu öğrencilerin ihtiyacı süresince öğretmenlerimiz eğitim veriyor. Böylelikle, bu güzel yavrularımız eğitimlerinden kopmuyorlar” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu evde eğitim sisteminin çocukların gelişmesine ve sosyal hayatın içerisinde olmasına büyük katkı sağladığını aktaran Müdür Kalaycı, fiziki yönden okullarına gidemeyen çocukların güzel bir eğitim aldığını açıklayarak hiçbir şeyin eğitime engel olmadığına bir kez daha şahit olduğunu dile getirdi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ile beraber doğum günü pastasını keserek öğrenciye hediyesini verdiler.

Bu ziyaretten dolayı öğrenci Ayda Naz ve ailesi, kızının evinde öğretmenini heyecanla beklediğini, derslerine çok çalıştığını ve Ayda Naz’ın , geleceğe umutla baktığını  belirterek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’nın yapmış oldukları ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 11-07-201811-07-201811-07-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.