MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Özel Çocuklardan Özel Sergi”

“Özel  Çocuklardan Özel Sergi”

Yenice Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Öğrencileri, engelleri bir kez daha aşarak kendi yaptıkları el emeği göz nuru çalışmaları ile sergi açtı.

Sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Yenice Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi okul idarecileri, öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda veliler katıldı.

Sergi açılışını gerçekleştiren Yenice Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi özel öğrenciler öncelikle arkadaşlarıyla sergiyi gezerek ürünlerini tanıttı.

Sergiye gelen misafirler için hazırlık yaparak bağımsız olarak faaliyet yürütmenin hazzını yaşayan Yenice Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öğrencileri,  engelleri sanatla aşmanın mutluluğunu yaşadı.

Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı yaptığı konuşmada “Toplumumuzun cennetlik gülleri olan engelli vatandaşlarımızın bir nebze olsun sıkıntılarından uzaklaştırmak amacıyla bu günlerin layıkıyla kutlanması ve engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek için yapılan bu etkinliklere katılım elzem ve toplumsal bir görevdir. Engelliliği toplumda soyutlanma sebebi olmaktan çıkarıp, hayata sımsıkı sarılmalarına vesile kılan bu günlerde onları yalnız bırakmamalıyız.” Dedi.

Kalaycı "Sergimiz engelli öğrencilerimiz tarafından icra edilen çalışmalar olup çocuklarımızın yeteneklerini, ilgilerini ve bu alanda neler yapabileceklerini göstermek adına son derece önemlidir. Özel öğrencilerimizin kabiliyetlerini tespit edip israf etmeden onları geliştirmek görevimizdir. Bugün bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Özel öğrenciler çok güzel eserler ortaya koyuyorlar. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” diyerek sergi hakkındaki düşüncelerini belirtti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle öğrencilerin el sanatları, yiyecek-içecek hizmetleri ve görsel sanatlar derslerinde yaptıkları eserlerin yer aldığı sergi izlenime açıldı.

07-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.