MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okul hayata hazırlanış değil hayatın kendisidir.”

“Okul hayata hazırlanış değil hayatın kendisidir.”

Borsa İstanbul İlkokulu’nu ziyaret ederek, okulun fiziki koşullarını yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

İlçe Milli Eğitim Mehmet Kalaycı İlkokul eğitiminin gelecekteki öğrenimin ve başarının temelini teşkil etmekte olduğunu söyleyerek  “İlkokul eğitimiyle aşılanan beceriler ve değerler temel beceriler ve değerlerdir ve gelecek öğreniminin temelini oluşturmaktadır. Öğrencilerin eğitim İlköğretim verdiği eğitimle çocukları topluma kazandırmaya hayata ve gelecek okul basamağına hazırlamayı amaçlar. İlköğretim, çocukların ilk kez formel eğitimle karşılaştığı, gelecek öğretim aşamalarının temelini oluşturan gelişim açısından en kritik yaşlarını geçirdiği dönemi kapsar. Kaliteli bir eğitim süreci ve gelecek için ilköğretim eğitimi önemli yer tutar. Gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandırarak çocukların topluma ve kendine yararlı bir birey olmasını sağlayacak ortamı sağlar.” Dedi.

 

Okula başlama çocuk ve aile için önemli bir durum olduğunu belirten Kalaycı “Çocuk kendini kabul ettirdiği ailenin dışındaki bir ortama giriş yapar. Bu aşamada okul, öğretmen ve aile işbirliği çok önemlidir. Ailenin, çocuğunun niteliklerinin, yönelimlerinin farkına varıp ona göre bir okul seçmesi, çocuğun yönelimlerini pekiştirerek; çocuğun geleceğini etkileyecek en önemli basamaklardan birini sisteminin ilerleyen yıllarındaki başarıları ilkokul eğitimlerine dayalıdır.” Dedi.

Kalaycı “Aslında bahsettiğimiz bütün beceriler, davranış ve düşünceler; yaşamaya, birey olmaya ve geleceğe hazırlamaya yönelik küçük gibi görünen, bir araya gelince kişiyi oluşturan adımlardır. Bu adımların doğru bir bağlamda atılmasının ne kadar önemli olduğu, bireyin geleceğinin şekillendiğini, dolayısıyla ilköğretimin son derece önemli olduğunu görüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Görüşme sonrasında Mehmet Kalaycı, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı’nı kutlayarak hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından iyi dileklerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

12-06-201812-06-201812-06-201812-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.