MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

’ Öğretmen mum gibidir, kendisi tükenirken etrafını aydınlatır’’

’ Öğretmen mum gibidir, kendisi tükenirken etrafını aydınlatır’’

İlçe Milli Eğittim Müdürü Mehmet Kalaycı, eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek ve yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile Özbek İlk/Ortaokulu’nu ziyaret ederek, idareciler ile bir görüşme gerçekleştirdi. Sohbet ortamında yapılan görüşmede, öğretmenlerle 2017-2018 eğitim öğretim yılı değerlendirmesi yapıldı.

Görüşmede bir konuşma yapan Mehmet Kalaycı "2017-2018 eğitim öğretim yılında akademik başarının yanında, sosyal, kültürel birçok etkinlikler yapıldı. İlçemiz Türkiye düzeyinde çeşitli yarışmalarda dereceler elde etti. Sizlerin yapmış olduğunuz çalışmalar bizlere ışık tutuyor. Eğer bir başarı varsa başarı hepimizin, başarısızlık da varsa hepimizin başarısızlığı sayılabilir diyerek okul idarecileri ve öğretmenlere yıl boyunca gösterdikleri gayretten ötürü teşekkür etti ve bu gayretin de üzerine çıkarak çok daha başarılı işler gerçekleştirmelerini temenni etti.

Kalaycı “Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı gerçekleştirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışıp ve zikredilen amaca ulaşmak adına her türlü fedakarlığı yapmamız gerekir” dedi.

Görüşmenin ardından okul sınıflarını tek tek gezerek öğrencilere yaz tatillerini nasıl değerlendirecekleri hakkında bilgiler veren Kalaycı “ Karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmediyse umudun tükenmediğini bilip tatili başarı için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Sene boyunca pek çok yeni bilgiler öğrendiniz, yeni şeyler keşfettiniz. Şimdi ise tüm bunları özümseyip hayatınıza katma zamanı. Tatil tüm bunları gerçekleştirmek için size verilmiş bir fırsat. Yoğun geçen bir yılın ardından uzun bir yaz tatili sizi bekliyor. Bu tatili verimli değerlendirebilmek için pek çok seçeneğinizin olduğunu unutmayın. Tatilde, yoğun bir öğretim döneminde yapamadığınız sosyal ve kültürel etkinliklerinizi, ilgi ve merak alanlarınızı geliştirebilmeniz beklenir.” Şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından okul öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı iyi dileklerde bulunarak ziyareti sonlandırdı.

05-06-201805-06-201805-06-201805-06-201805-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.