MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenmeyi öğreten yeni nesili yetiştiren öğretmenler olacaktır

Öğrenmeyi öğreten yeni nesili yetiştiren öğretmenler olacaktır

Eğitim kurumlarını sürekli ziyaret ederek çalışmaları yakından takip eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, bu sefer Tarsus Amerikan Koleji ile Özel Tarsus SEV Ortaokulu’na ziyarette bulundu.

 Okul yöneticileri ile görüşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 Daha sonra okul sınıflarını ziyaret eden Kalaycı, öğrencilerle sohbet etti; onlara sorular sordu ve ülkemiz ve geleceğimiz için çok çalışmaları gerektiğini belirtti.

Öğretmenlerle bir araya gelen Kalaycı “Zor ve şerefli bir göreviniz var. Sevilerek yapılan her iş başarı, başarı da beraberinde mutluluk getirir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak imkanlarımız ölçüsünde okullarımızı iyileştirerek çalışma ortamınızı güzelleştirmek ve daha büyük bir şevkle mesleğinize bağlanmanızı sağlamaya çalışıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kapıları sizlere her zaman açıktır. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirin, onları hayata hazırlayın. Önemli olan bilgili, vatana ve millete bağlı nesiller yetiştirmektir" dedi.

Derse iştirak ederek öğrencilerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Sizler bir sonun başlangıcındasınız. Burada veya bundan sonra daha çok başarılara imza atacaksınız. Hayatta başarılı olmak için, hedeflerinizi yüksek tutun. Bunu gerçekleştirmek için de çok çalışın. Unutmayın ki, ‘Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir.’ Sizler geleceğin aydınları, kendi öz değerleriyle barışık, millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı, sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirerek topluma yararlı birer bireyler olmanızı temenni ediyorum.” dedi

Görevdeki öğretmenleri de sınıflarında ziyaret ederek öğretmenliğin çok kutsal bir görev olduğunu belirten Müdür Kalaycı “İlçemizde eğitim çıtasının yükselmesi adına eğitim yuvalarına destek olmaktayız. İlçenin eğitim seviyesinin yükselmesinde siz değerli eğitimcilerimizin gösterdiği azimli gayretleri de takdirle izliyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı çocuklarımızın ve gençlerimizin, gün geldiğinde ülkemizi bizden emanet alacaklarını ve aydınlık bir geleceğe doğru emin adımlarla koşmaya devam edeceklerini belirtti.

Başta ülkemizin ve mazlum ülkelerin geleceğinin çocuklarımız olduğunu vurgulayan Kalaycı, ülkemizin tarihten gelen bir misyonunun var olduğuna, bizlerin sadece ait olduğumuz topraklardan değil, dünyada açlık-susuzluk çeken ve zulüm gören mazlum insanlardan da sorumlu olduğumuzu ifade etti.

Müdür Kalaycı ile hoş vakit geçiren okul idarecileri ve öğretmenleri, ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ve şükran duygularını ilettiler.

23-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.