MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, vatan toprağında kefensiz yatan şehit dedelerini unutmayan vefalı bir gençliğin varlığıyla mümkün olacaktır.”

“Milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, vatan toprağında kefensiz yatan şehit dedelerini unutmayan vefalı bir gençliğin varlığıyla mümkün olacaktır.”

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı onaylı Mersin Valiliği Koordinasyonunda Tarsus Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan "Ceddimizi Neslimizle Buluşturuyoruz" Proje Koordinatörü Nurettin Ambaroğlu ve Proje Yürütme ekibinde olan Müdür Yardımcısı Sinan Ağca ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı´yı makamında ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Nurettin Ambaroğlu, proje görsellerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya takdim etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, hazırlanan projenin doğru zamanda doğru kişilere hitap ettiğini belirterek milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini taşıyan, Türk olmanın şeref ve mutluluğunu duyan öğrenciler yetiştirmek amaçları olmakla birlikte Malazgirt’ten Çanakkale’ye bin yıllık geçmişi olan şanlı ecdadımızı geleceğin teminatı olan çocuklarımıza kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Bedeli ne olursa olsun cennet yurdumuzun yılmaz muhafızları olmanın, kahraman ecdadımızın bizim üzerimizdeki en büyük hakkı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Unutmayınız ki milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyen, vatan toprağında kefensiz yatan şehit dedelerini unutmayan vefalı bir gençliğin varlığıyla mümkün olacaktır.” dedi

Kalaycı,bu projenin eğitim kurumları içinde tek proje olduğunu ve manevi duyguları içermesi konusunda projenin önemini kat kat artırmakta olduğunu ifade ederek “Hazırlanılan bu projeyi önemsiyor ve destekliyoruz. Tarsus’umuza hayırlı olsun” dedi.

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.