MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mazisini bilmeyenin istikbale dair sıkıntıları olur.”

“Mazisini bilmeyenin istikbale dair sıkıntıları olur.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Sakarya İlkokulu’nu ziyaret etti.

Okulun hem fiziki açıdan hem de akademik başarı ve öğrenci davranışları açısından değerlendirildiği ziyarette tüm sınıfları gezerek okulun öğrenci durumu, fiziki yapısı hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğrencilerle bire bir ilgilenerek sohbet etti.

 

Okul idarecileri ile bir görüşme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı tarihimizi iyi bilmemiz gerektiğine ve elimizdeki değerlere çok iyi sahip çıkmamız gerektiğine değinerek “ Mazisini bilmeyenin istikbale dair sıkıntıları olur. Mazide dünyaya yön vermiş bir medeniyetimiz var. Referanslarımızı buradan almalı, tezlerimizi bu dinamiklerle güçlendirmeliyiz. Dün tüm dünya için söylenecek sözlerimiz vardı. Hamdolsun bugün yeniden o kimliğimizi bulmaya dönük gelişmeler yaşıyoruz. Borcunu ödeyemeyen aciz ülke olmaktan hızla uzaklaşıp en uzaktaki mazluma, mağdura ve muhtaca maddi ve manevi yardımlarda bulunacak seviyelere eriştik. Bundan dolayı rabbimize şükretmeliyiz. Nimetleri ve imkânları görmek ve teşekkür etmek bir erdemdir.” Dedi.

 

Görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul idareci, öğretmenleri ve öğrencileri ile toplu fotoğraf çektirerek ziyaretini sonlandırdı.

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.