MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Küçük Kalplere, Büyük Dokunuşlar”

“Küçük Kalplere, Büyük Dokunuşlar”

İlkokul 1. Sınıftan itibaren kas rahatsızlığı sebebiyle evde eğitim öğrencisi olarak devam etmektedir. Pakize Bayraktar İlkokulu bünyesinde eğitimine devam eden 3. Sınıf öğrencisi Muhammet Batur, kas erimesi rahatsızlığı nedeniyle öğrenimine iki yıldır evde eğitim öğrencisi olarak devam etmektedir.

Bugün Pakize Bayraktar İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Muhammet Batur’un doğum günü olması sebebiyle Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı başkanlığında Pakize Bayraktar İlkokulu Okul Müdürü Mehmet Ecer, Müdür Yardımcısı Selvinaz Sarman eşliğinde öğrenci Muhammet Batur’u doğum gününde yalnız bırakmadılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Muhammet çok değerli bir çocuğumuz. İlçemizde evlerinde eğitim gören 60 öğrencimiz var. Bu devletimizin güzel bir uygulaması. Okula gidemeyenin ayağına okul gidiyor. Türkiye çağdaş eğitimi yakalamış olmanın gururunu yaşıyor. Bu projeyi başlatan Milli eğitim Bakanlığımıza öğrenci ve veliler adına teşekkürü borç biliyoruz. Bugünler insana verilen değerin bir göstergesidir.” Dedi

Kalaycı “Geleceğe yön veren çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için her türlü çabayı göstermek zorundayız. İlçemizin eğitim çıtasını yükseltmek için elimizden geleni yapma çabası içerisindeyiz. Çocuklarımızın geleceği için tüm birimlerimiz ve değerli ailelerimizle koordineli bir şekilde çalışacağız.” dedi 

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, eğitimin evde de devam ettiğini ve devletimizin eğitime olan önemi ve özverisine değinerek öğrencileri yalnız bırakmadığını ifade etti.

Daha sonra öğrencimiz ile beraber doğum günü pastasını keserek öğrenciye hediyelerini verdiler.

Bu ziyaretten dolayı öğrenci Muhammet Batur ve öğrenci ailesi, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’nın yapmış oldukları ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.