MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İz bırakan bir öğretmen olabiliyorsanız, biliniz ki en güzel makam sizlerindir.”

“İz bırakan bir öğretmen olabiliyorsanız, biliniz ki en güzel makam sizlerindir.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,  okul ziyaretleri kapsamında Abdullah Dirlik İlk/Ortaokulu’nu ziyaret ederek okul idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenler odasında gerçekleşen görüşmede İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “ Arkadaşlar bizim bulunduğumuz hizmet alanlarının sebebi sizlersiniz. Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenler olduğu için, öğretmenlerle öğrenciler olduğu için vardır. İz bırakan bir öğretmen olabiliyorsanız, biliniz ki en güzel makam sizlerindir. Bu milletin çocukları bize emanet, onların elinden tutacağız, en iyi şekilde eğiteceğiz ve onları geleceğe hazırlayacağız. Unutmayalım ki elinden tutamadığımız her çocuk kötü emeller besleyen oluşumların ağına düşme tehlikesi altındadır. Bu nedenle onların ellerinden tutacağız sevgiyle eğiteceğiz, çünkü sevginizi veremediğiniz bir öğrenciye bilgide veremezsiniz." diye konuştu.

        2017-2018 eğitim-öğretim yılının bitmesinin ardından değerlendirmede bulunan Kalaycı, nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte çalışacak, omuz omuza yürüyeceğiz.” Dedi.

Eksikliklere değinerek başarılı bir yıl geçtiğini ifade eden Kalaycı “2 yıldır yaptığımız güzel çalışmalar var. Ama eksikliklerimiz de var. Bunların içerisinde bir tanesi özellikle seminer dönemi çalışmalarımız çok verimli geçirebiliyor muyuz? Özellikle bu toplantının amacı yapılacak olan çalışmaları konuşacağız. Yılsonu çalışmaları bizim için çok önemli. İlk başladığımız zaman tabi ki biraz akademik başarıyı çok önceledik. Çok üzerine vardık. Ama burada bizim burada farklı alanlarda da sosyal, kültürel, sportif, proje yönünden de bizim değerlendirme yapmamız lazım. 

“Hedefimiz Tüm Okullarımızın Tekli Öğretime Geçmesi”

 Kalaycı “İlçemizde 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 3 okulumuzda normal eğitim yapılmakta iken 2017-2018 eğitim öğretim yılında 4 okulumuz normal eğitime geçti.” Dedi.

 “60 Öğrencimize Evde Eğitim Hizmeti Veriyoruz”

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Atatürk’ün “Eğitimde feda edilecek tek bir ferdi yoktur” sözüyle yola çıkarak; çeşitli rahatsızlıklarından dolayı okula devam edemeyen 60 öğrencimiz evde eğitim hizmetinden yararlanmaktadır. Çeşitli rahatsızlıklarından dolayı okula gidemeyen öğrencilerimiz Bakanlığımız sayesinde Evde Eğitim Hizmetinden yararlanarak eğitimlerinden geri kalmamaktalar. Dedi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Bizler özellikle 18 Eylül’de başlamış olduğumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılını güzel bir şekilde gelmesine vesile olan tüm öğretmen arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

11-06-201811-06-2018

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.