MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İyi bir gelecek eğitimin sorunlarını çözmekle mümkündür”

“İyi bir gelecek eğitimin sorunlarını çözmekle mümkündür”

Şehit Ömer Kara İlk/Ortaokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı okul idarecileri ve öğretmenleri ile sohbet ederek, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı, yaklaşık 18 Milyon öğrencinin emeklerinin karşılığını görecekleri karne heyecanıyla sona erdiğini anlatan Mehmet Kalaycı, “Böylece öğrencilerimiz için dinlenme, öğretmenlerimiz için yenilenme, yöneticilerimiz için ise sorunların tespiti ve çözümü için bir planlama dönemine girdik. Fedakârca çalışmalarından dolayı tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Eğitim, bire bir insan ilişkilerine dayanması bakımından hassas, o ölçüde yorucu ama ülkenin geleceğiyle, yarınlarının hazırlanmasıyla ilgili olduğu için de güzel ve değerli bir çabadır. Erdemli topluma ulaşmada verilen her katkı, sağlanan her bir katılım bizim için kıymetlidir.” diye konuştu.

İlçemizin eğitim-öğretim konusunda en iyi noktaya götürmeye çalıştıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, "Yapmış olduğumuz çalışmalarda sizlerin katkısıyla bu işler yürüyor. Sizler bizim elimiz ayağımızsınız, sizlerin yapmış olduğunuz çalışmalar bizlere ışık tutuyor. Eğer bir başarı varsa başarı hepimizin, başarısızlık da varsa hepimizin başarısızlığı sayılabilir.” Şeklinde konuştu.

Öğretmenler odasında gerçekleştirilen görüşmede İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Eğitim zor bir görev; çünkü büyük emeklerle her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştığımız bize emanet edilmiş yavrularımız için her sene biraz daha fazla gayret ve emekle daha iyiye, daha güzele, daha çağdaşa yönelmeye çalışıyoruz. Asıl amacımız her zaman milli değerlerine sahip çıkan ama çağının bütün ilmini ve teknolojisini kullanan ve onları üretecek bilgi ve yeteneğe sahip öğrenciler yetiştirmektir. Bu amaçla okul ve derslik sayılarının daha da artması, normal eğitime geçişin daha da hızlanması amacıyla büyük gayretler sarf ediyoruz.” dedi

Kalaycı, okullarda eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, rahat ve huzurlu bir ortamın sağlanması için okul müdürlerine önemli görevler düştüğünü, okullarda rehberlik faaliyetlerin aksatılmadan devam edilmesi, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak şekilde hazırlanması, öğrencilerin başarı ve disiplin durumlarının okul idaresince takip edilmesi gibi konularda yöneticilerden gerekli çalışmaların yürütülmesini istedi.

Ayrıca akademik başarının yanında çocuklara milli ve manevi değerlerin de anlatılmasının önemli olduğunu ifade eden Kalaycı, ortak değerleri özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler yetiştirmenin her şeyden daha önemli olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olması ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için çok önemli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır.” Şeklinde konuştu.

Görüşme sonunda Kalaycı, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı’nı kutlayarak okul idareci ve öğretmenlerine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı içerisinde göstermiş oldukları çalışmaları ve emeklerinden dolayı teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

 

 11-06-201811-06-201811-06-201811-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.