MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İlçemizde Tübitak 4006 Bilim Fuarları Devam Ediyor”

“İlçemizde Tübitak 4006 Bilim Fuarları Devam Ediyor”

 

Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve birçok projeden oluşan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ziyarete açıldı.

Birbirinden güzel projelerin yer aldığı fuarda projeler tek tek tanıtılarak renkli görüntülere sahne oldu.

Projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı "Ali Kuşçular, Farabiler, Ömer Hayyamlar, kolay yetişmiyorlar. Onlarda sizin sıralarınızda, sizin oturduğunuz yerlerde yetişti. Azimli, disiplinli ve sistemli ders çalışarak o makamlara yetiştiler" dedi.

Okul yönetimini, danışman öğretmeni ve başarılı öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Burada çocuklarımızın ufkunu açan başarılı bir çalışma ve organizasyona tanık olduk. Öğrencileri bilim çalışmalarına teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak adına yapılan bu tür organizasyonların her zaman destekçisi olacağız. Öğrencilerimizin büyük bir emek sonucu ortaya çıkarttıkları projeler, yaşadıkları sevinç görülmeye değerdi. Geleceğe yönelik bu tür girişimlerde bulunmak için ufuklarının açılmasında güzel bir örnek oluşturan bu fuarlarımız öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, yaratıcı bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir öneme sahiptir. Çocuklarımızı hep birlikte gelecek yüzyıllara göre yetiştirmeliyiz. Onlar da kendilerinden sonra gelecek nesilleri yetiştireceklerdir. Bugünkü bilim fuarında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun inşallah “ dedi.

Birbirinden farklı çalışmaların ve bilimsel araştırmaların yer aldığı İMKB Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi fuarı katılımcılardan tam not aldı.

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.