MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı´nın Ramazan Bayramı Münasebetiyle Yayımladıkları Mesajları

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı´nın Ramazan Bayramı Münasebetiyle Yayımladıkları Mesajları

         Gönüllerimizi sevginin, saygının, hoşgörünün, merhametin, yardımlaşmanın, barış ve kardeşliğin ışıklarıyla aydınlatan, bizleri birleştiren, kardeşliği pekiştiren, inancı, ibadeti, tarihi, kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturan, karanlık odakların, terörden beslenen ve medet uman çevrelerin bütün çabalarına inat, millet olarak birliğimize, dirliğimize, huzurumuza, istikrarımıza sahip çıktığımızın en önemli göstergelerinden biri de bayramlardır.          

 Hiçbir güç milletimizin bu hasletlerini aşındırmaya muktedir olamayacak, milletimiz bilinen tarihinden bu yana adeta bir yaşam tarzına dönüştürdüğü var olma bilinci ve değerleriyle daha da güçlenerek yoluna devam edecektir.

Özünde var olan yakınlaşma, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik duyguları ile hayatımızın çepeçevre kuşatan “Ramazan Bayramı” bize insanlık adına güzellikleri yaşatan bu bayramlarımızdan birisidir.

Bizler, bayramların ruhunu, bayramların vesile kıldığı kardeşlik duygularını uzun asırlar boyu içimize sindirmiş; bu atmosferi tüm yıla yaymış bir büyük medeniyetin temsilcileriyiz. Küskünlerin barışmasına, sosyal dayanışmanın, sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışının pekişmesine vesile olan bayramlarımız, kadim medeniyetimizin müstesna zamanlarıdır.

Ramazan Bayramı vesilesiyle; milletçe bizleri bir arada tutan manevi değerlerimizin bir kez daha farkına varmalı, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmalı, bayramlarımızın geçmişte olduğu gibi gelecekte de aynı maneviyatla yaşatılması konusunda evlatlarımızı daima teşvik etmeliyiz

Bayramımızda şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ederken minnet duygularının izharı olarak şehit ailelerimizin, gazilerimizin, kimsesiz yaşlılarımızın, yetim ve öksüz çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın, ziyaret edilerek gönüllerinin alınmasına ve başta güler yüzümüz ve samimiyetimiz olmak üzere sahip olduğumuz bütün imkânlarımızı onlarla paylaşmaya hususen önem vermeliyiz.

  Toplumları kaynaştıran, bütünleştiren, üzüntüde ve kıvançta birleştiren bayramların,  fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiği inancıyla;  çalışma arkadaşlarımın, yönetici, öğretmen, memur, yardımcı personel ve tüm Milli Eğitim çalışanlarının aileleri ile birlikte, öğrencilerimin ve velilerimizin birlik, beraberlik, dayanışma, karşılıklı sevgi, saygı duyguları içinde bayramlarını en içten duygularımla kutluyor, daha nice bayramlara ulaşmak, temennisi ile sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimle selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.