MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Çocukların Mutluluğu İçin Çabalamaya Devam Ediyor”

“İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Çocukların Mutluluğu İçin Çabalamaya Devam Ediyor”

Rahatsızlıkları nedeniyle okula gidemeyen öğrencilere sürpriz doğum günü gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan evde eğitim hizmeti sayesinde eğitimine evde devam eden Kerime Özkul İlkokulu  3. sınıf evde eğitim öğrencisi Mert Aykanat´a ve Ayşe Mirici Ortaokulu 7.sınıf evde eğitim öğrencisi Elife Nazlı Sarıkaya’ya İlçe Milli Müdürü Mehmet Kalaycı başkanlığında Okul Müdürleri Gürsel Türhan ve Serdar Altunkanat ile birlikte sürpriz doğum günü gerçekleştirildi.

Ziyaret esnasında öğrencilerle birebir yakından ilgilenen Kalaycı, eğitimin önemini bir kez daha vurguladı.

Eğitimden her bireyin eşit şekilde yararlanması için elinden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğini belirten Kalaycı “Öğrencilerimizin iyi bir eğitim almalarını sağlamak için devlet olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımıza büyük bir değer veriyor, iyi bir eğitim almalarını önemsiyoruz. Devletimizin önem verdiği projeler arasında olan “Evde Eğitim” programı, her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmaktadır. Bu da bakanlığımızın ne kadar eğitime ehemmiyet verdiğini, bizim için eğitimde bir ferdin bile feda edilmeyeceğinin net bir göstergesi. Öğretmenlerimiz, çocuklarımıza bire bir evinde akranlarının seviyesinde eğitim veriyor" dedi.

Öğrencileri hakkında konuşan öğretmenler ise “Böyle özel öğrencilere sahip olduğumuz için şanslıyız. Derslere karşı çok ilgili ve azimliler. Birçok konuda çok meraklılar ve araştırma yapmayı seviyorlar. Öğrencilerimiz gerek bize gerek çevresine karşı çok kibar, saygılı, yardımsever çocuklar." ifadesinde bulundular.

Eğitimlerini sürdürmenin sevincini yaşayan çocuklar ise bu özel günlerinde yanlarında oldukları için İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya ve Okul Müdürlerine teşekkür ettiler.

Kutlama, öğrencilerin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ile birlikte doğum günü pastasını kesmesinin ardından hediyelerinin verilmesi ile son buldu.

08-08-201808-08-201808-08-201808-08-201808-08-201808-08-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.