MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hiçbir şey engel kabul edilemez.”

   “Hiçbir şey engel kabul edilemez.”

 

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Okul Müdürü Bayram Oğuz Yıldırım ile birlikte Fahrettinpaşa İlk/Ortaokulu evde eğitim 1. Sınıf  öğrencisi Gülay Ongun´u evinde ziyaret ederek doğum gününü kutladı.

Hidrosefali rahatsızlığı sebebiyle eğitim hayatına evde devam ederek hüzünü mutluluğa dönüşen Fahrettinpaşa İlk/Ortaokulu 1. Sınıf öğrencisi Gülay’a sürpriz ziyarette bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Evde eğitim uygulamasının ülkemiz açısından bakıldığında ilkleri ifade ettiğini belirterek“ İlçemizde bu çalışmayı ilk uygulayan illerden olup aynı zamanda diğer illere uygulaması ile örnek ve yol gösterici olmuştur. Hiçbir şey için engel kabul edilemez. Engelli öğrencilerimizin ve ailelerinin her zaman yanında olacağız.” diyerek sağlık sorunları sebebiyle eğitimlerinden geri kalan öğrenciler adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ve devletimizin böyle özel çocukların her zaman yanında olduğunu ve olacağını sözlerine ekledi.

Kutlama, öğrenci Gülay’ın pastayı kesmesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı tarafından öğrenciye hediye olarak aldığı bebek arabasıyla onun dışarıda rahatça gezebilme hayalini gerçekleştirdi ve tarifsiz bir mutluluk verdi.

Gülay´ın ailesi ise bu uygulamadan dolayı memnun olduklarını, çocuklarının hem eğitimini aldığını okul yaşamından kopmadığını belirtti.

 27-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

 

 

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.