MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Her anne bir çiçektir.”

“Her anne bir çiçektir.”

 

İlçedeki eğitim sorunlarını tespit etmek ve sorunlara çözüm bulabilmek için okul  gezilerine devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Dedeler İlkokulu’na ziyarette bulunarak okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri ile bir araya geldi.

Yapmış olduğu ziyarette Dedeler İlkokulu’nun düzenlediği Anneler Günü etkinliğine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, gerçekleştirilen etkinlik hakkında bilgi alarak Anneler günü kutlamasında düzenlenmiş olan "Çocuğumu ne kadar tanıyorum?" yarışmasını beğendiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Bizler ne yaparsak yapalım annelerin hakkını ödeyemeyiz. Anne olmak bir bireyi, bir toplumu güzel bir dünyayı yetiştirmek demek. Toplumu dolayısıyla dünyayı yetiştiren annelerimize çok fazla görev düştüğünün farkındayız. Her anne bir çiçektir.  Allah Resulu ‘nünde söylediği gibi cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inandığımız annelerimizi, hayatımızın sadece bir günü değil, her günü hatırlamak, yâd etmek en doğru davranış olacaktır. Annelerimiz, bizler için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Her şeyin en güzeline layık olan annelerimize vereceğimiz belki de en büyük hediye, ona sevgiyle sarılmak, onun hayır duasını ve gönlünü alarak ellerini öpmektir.” Dedi.

Görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı iyi dilek ve temennilerde bulunarak ziyretini sonlandırdı.

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.