MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok”

 “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok”

Yenice Özel Eğitim Uygulama ve İş Merkezi yetkilileri kurumlarında eğitim gören çocukların birbirleriyle kaynaşmalarını, iyi vakit geçirerek psiko-sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yılsonu mangal partisi düzenleyerek bir araya geldiler ve doyasıya eğlendiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı başkanlığında Gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda öğretmen, okul yetkilileri ve öğrenciler katılırken, havaların da iyi olmasıyla birlikte tam bir piknik havası yaşandı. Özel eğitim öğrencilerinin mutlulukları görülmeye değerdi.

Göreve başladığı günden bu yana sayısız ziyaretler gerçekleştiren ve kısa sürede sorunların çözülmesinde yardımcı olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,

İçerisinde bulunduğumuz Engelliler Haftası, engelliler ve onların sorunlarının nasıl aşılacağı konusuna dikkat çekmeyi amaçlaması bakımından üzerinden durulması gereken önemli bir haftadır. Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir. Her bireyin birer engelli adayı olduğu unutulmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve bir gün her insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Toplumumuzun bir parçası olan engelli kardeşlerimizin yaşama katılımı noktasında önce yüreğimizden sonra elimizden gelen her ne ise yapmakla mükellef bireyler olarak, sağlıklı, gelişmiş, modern, güçlü bir toplum oluşturma kararlılığıyla, engellilerin de yaşama katılımından aldığımız güçle mutlu yarınlara doğru yol alıyoruz.”dedi

 Kalaycı, öğrencilere eğitimin yanında sosyal davranış şekillerini de öğretilerek hayata hazırlanması gerektiğini söyleyerek öğrencilerin başarısı ve motivasyonları için bu tür faaliyetlerin özel öğrenciler için önem arz ettiğini ifade etti.

Renkli geçen etkinlik, yemek yenmesinin ardından öğrencilerin doyasıya eğlenmesi ile devam etti.

11-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.