MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hayalleri olanların gerçekleri vardır.”

“Hayalleri olanların gerçekleri vardır.”

 

 Milli Eğitim İlçe Müdürü Mehmet Kalaycı, okul ziyaretlerine devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul ziyaretleri kapsamında Kerime Özkul İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okul sınıflarını tek tek dolaşarak öğrencilerin derslerine iştirak eden Kalaycı, ülkelerindeki iç savaştan dolayı aileleriyle birlikte kaçarak İlçemize sığınan ve kendileri için özel olarak açılan sınıfta derslerine devam eden Suriyeli öğrencilerin sınıflarını ziyaret etti.

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye´nin çeşitli kentlerinde olduğu gibi İlçemiz’de de hayatlarının geri kalan kısmını sürdüren Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için imkânları doğrultusunda destek olduklarını belirten Kalaycı "Suriyeli öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitimlerine devam etmeleri için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Suriyeli öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlayan okul müdürümüze teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız; Suriyeli öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmesini sağlamaktır. Bunu yaptıktan sonra ikinci bir aşama olan bu çocuklarımızı rehabilitasyon ve adaptasyonlarını sağlamaktır” dedi.

21.inci yüzyılda Müslüman çocukların eğitim hayatlarından geri kalmasının kabul edilemeyeceğini söyleyen Kalaycı "21.inci yüzyılda modernizmin ötesi yaşanırken Suriyeli öğrencilerin okuma- yazmadan geri kalması bizi çok üzmüştür. Bu nedenle ilçemizde yaşayan çocuklarımızı bir araya getirdik. İlçemizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Suriyeli öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Öğretmenliğin özveri isteyen bir meslek olduğunu, her ferdin hayatında mutlaka çok sevip değer verdiği öğretmenlerinin bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Kalaycı“ Çok önemli bir işimiz var. Biz kollarımızı açtığımızda en içten duygularıyla kollarımıza koşacak bir sürü yavrumuz var. Öğrenci ve öğretmen arasında karşılıklı bir sevgi oluşur ama bu sevgi karşılıksızdır. Sevgilerin en anlamlısı ve en hissi olanıdır. İşte asıl mesleki anlamda sizi siz yapan ve öğretmenliğinizi taçlandıran da bir bakıma bu sevgidir. Bu iş gönül işidir sevmeden yapılamaz.” dedi.

Kitap okumanın ve kitap okuma alışkanlığı kazanmanın çocukların hayal dünyasının şekillenmesine, iletişim kurmadaki başarılarına, kişiliklerinin gelişimine, geleceği inşa etmedeki sağlam adımlarına katkısının son derece fazla olduğuna vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Kalaycı “Çocuklarımızın her anlamdaki gelişimini önemsiyoruz. Bunun için çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak çok önemli. Çocuklarımızın hayallerini, fikirlerini, düşüncelerini, kişiliklerini geliştirecek kitaplar okuması,  ihtiyacımız olan bir neslin yetişmesinde son derece önemlidir.”dedi.

Görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, çalışmalarda başarılar dileyerek ziyaretini sonlandırdı.

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.