MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gökyüzü Fatihleri bu çocuklarımız olacak.”

 “Gökyüzü Fatihleri bu çocuklarımız olacak.”

Eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle sıcak temas içerisinde olmak, yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacıyla okul ziyaretlerinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Emine Boro Ortaokulu’nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını ziyaret etti.

Bilim Fuarı’nda sergilenen projeleri gezerek öğrencilerden bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, her bir projeyle yakından ilgilenerek öğrencileri tek tek dinledi.

Okul yönetimini, danışman öğretmeni ve başarılı öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı“Burada çocuklarımızın ufkunu açan başarılı bir çalışma ve organizasyona tanık olduk. Öğrencileri bilim çalışmalarına teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak adına yapılan bu tür organizasyonların her zaman destekçisi olacağız. Özverili çalışmaları için tüm öğrencilerimizi ve üzerlerinde emeği olan danışman öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.

Kalaycı “Çağ, bilgi çağı. Bilgi topluluğu olmamız lazım. Bu çocuklara dünyadaki bütün bilim merkezlerinde olan fırsatları sunmamız gerekiyor. Bu etkinlikler sayesinde çocuklarımızın kitabın içerisinde öğrendiği bilgiyi o teoriyi pratikle nasıl enerjiye dönüştüğünü, nasıl potansiyele dönüştüğünü, nasıl teknolojiye dönüştüğünü bize göstermiş oluyor. Okullarda derslerde bilim merkezi olan yaptıkları çalışmaları ürünleri nasıl başardıklarını burada sergiliyorlar. Gökyüzü Fatihlerini ihtiyacımız var. Gökyüzü Fatihleri de bu çocuklarımız olacak. O yüzden bu Bilim Şenliklerini öğrencilerimize katkısı oldukça yüksektir.”dedi

İnceleme sonrası öğretmenlerle kısa bir toplantı yapan Kalaycı, öğretmenlerle tanışarak okumanın, araştırma yapma ve keşfetmenin temeli olduğunu vurgulayarak, fuarda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti ve iyi dilek ve temennilerle ziyaretini sonlandırdı.

 

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.