MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gençliğine değer vermeyen geleceğini asla göremez”

“Gençliğine değer vermeyen geleceğini asla göremez”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Mehmet Ramiz Asutay İlk/Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Okul sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet eden Kalaycı, öğrencilere hedeflerinin daima büyük olması gerektiğini ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine erişmesi adına onlardan büyük başarılar beklediğini dile getirdi. Sizlerde kendiniz için çalışın, Ülkemizin zor günlerden geçerek parlak bir geleceğe doğru hızla yol aldığını hatırlatan Kalaycı "İnanıyoruz ki milletimizin ve devletimizin kararlılığı ile bu zor zamanları atlatacak hedeflerimize ulaşacağız.

Okul idarecilerle bir araya gelerek okulun genel durumu hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, içinden geçmekte olduğumuz bu hassas dönemde üzerinde durması gerekerek önemli bir husus da öğrencilerimizi millî bilinçle donatmak olduğunu söyledi.

Kalaycı, aynı zamanda hedeflerinin çocukları ezberci eğitim sisteminden uzaklaştırarak öğrenmeyi, yaratıcı, ilgi ve yeteneği uygun beceriler geliştirmiş özgün düşünceler ve projeler geliştirebilen edinimlerini hayatlarına yansıtıp kullanabilen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında okul idaresinden bilgi alan Mehmet Kalaycı daha sonra öğretmen ve idarecilerle topluca fotoğraf çekildi ve okuldan ayrıldı.

25-05-201825-05-201825-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.