MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geleceğin ressamları göz kamaştırdı”

 “Geleceğin ressamları göz kamaştırdı”

Öğrencilerin farklı kategorilerde yaptığı eserlerin yer aldığı sergi, Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Resim ve Ebru sergisi serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Mehmet Kalaycı,  okul idarecileri, okul öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda veliler katıldı.

Çalışmalarda görev alan öğretmen ve öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi alan Kalaycı, ebru çalışması deneyimi de yaşadı.

 

TarsuAvm’de yapılan sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, açılışta yaptığı konuşmada gençlerin geleneksel Türk el ve süsleme sanatlarına gösterdiği ilgiyi takdirle karşıladıklarını belirten Kalaycı " Ebru sanatı unutulmaya yüz tutmuş bir sanat iken iki yıl önce UNESCO tarafından dünya kültürel miras içerisinde koruma altına alındı. Çocukların özellikle Ebru sanatına gösterdikleri ilgi ve en küçük Ebru sanatçısı belki de bunlar dünyanın bu yüzden hakikaten bu durum gurur verici bir şey. Bu çocuklarımızın gelecekte güzel şeyler yapacakları ve tüm dünyaya Ebru sanatını tanıtacaklarına inanıyorum. Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin arasından geleceğin sanatçıları da çıkacaktır.” dedi

Kalaycı, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarından ebru sanatını bir farkındalık oluşturarak öğrencilere ve velilere tanıtarak sevdirilmesi gerektiğini belirterek Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesinde de geleneksel hale gelmesini ve bundan sonraki yıllarda da devam ettirilmesini istedi.

 Öğrencilerin emeğinin sergilendiğini belirten Kalaycı “ Bu güzel sergiye emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve onları sanata yönlendiren Okul Müdürü Abdurahman Gürbüz ve serginin hazırlanıp sergilenmesinde görev yapan Resim Öğretmeni Tufan Karakaya ya başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.”

 

Konuşmanın ardından sergiyi gezen Kalaycı, öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

01-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-2018

 

.

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.