MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geleceğin Bilim Adamlarının Sergilediği Proje Büyük Beğeni Topladı”

“Geleceğin Bilim Adamlarının Sergilediği Proje Büyük Beğeni Topladı”

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi´nin düzenlemiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuar açılışı gerçekleşti.

Ziyarette, Kaymakam Yüksel Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul idarecileri öğretmenleri ve öğrenciler eşlik etti.

Öğrenciler ve danışman öğretmenlerin katkılarıyla hazırlanan TÜBİTAK onaylı 26 proje sergilendiği Fuarda Kaymakam Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı projeleri incelediler ve projelerle ilgili öğrencilerden bilgiler aldılar.

Okul yönetimini,  danışman öğretmeni ve başarılı öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Burada çocuklarımızın ufkunu açan başarılı bir çalışma ve organizasyona tanık olduk. Bu fuar deneyi geleceğe yönelik bu tür girişimlerde bulunmak için ufuklarının açılmasında güzel bir örnek oluşturmuştur. Öğrencileri bilim çalışmalarına teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak adına yapılan bu tür organizasyonların her zaman destekçisi olacağız.” dedi.

Bu tarz çalışmalar öğrencilere proje mantığı kazandırdığını ifade eden Kalaycı “ Bu sayede araştırma ve becerilerini geliştiriyorlar. Gençlerimize olan güvenimiz ve desteğimiz tam. Yetişen genç nesille gelişen ve ilerleyen bir ülkeye sahibiz. Bu bağlamda emek sarf ederek proje desteği kazanan okulumuzun idarecilerini, proje koordinatörünü, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Geleceğin Bilim Adamlarının hazırladığı büyük beğeni toplayan fuar; stantlardaki projelerin incelenmesi ile son buldu.

18-05-201818-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.