MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geçmişini bilmeyen toplumlar, geleceğe sağlam adımlarla yürüyemez”

“Geçmişini bilmeyen toplumlar, geleceğe sağlam adımlarla yürüyemez”

 

Mehmet Sarı İlkokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,  okulu gezerek fiziki koşullarını yerinde inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak okul idarecileri ve öğretmeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda milli ruhsuz hiçbir uygarlığın geleceğe sağlam adımlarla ilerleyemeyeceğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “ Elbette değişim önemlidir. Zamanın ruhunu algılamak, çağı yakalamak zorunludur. Ancak bir millet, kendi medeniyetinin üzerine yeniyi inşa etmelidir. Fikirler geçmişin evlatları, geleceğin anaları ve her vakit zamanın tutsağıdır. Geçmişini bilmeyen toplumlar, geleceğe sağlam adımlarla yürüyemez” dedi.

Geleceğin Türkiyesi çocuklarımız milli bağımsızlık ve egemenlik şuuru ve bu eşsiz Vatan’ın onlara emanet olduğu bilinciyle büyüyor, yetişiyorlar. Başları dik alınları açık çocuklarımız eminiz ki ülkelerini hak ettiği seviyeye taşıyacaklardır. Hepsine güvenimiz tamdır.”dedi.

Toplantı sonrasında öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında okul idaresinden bilgi alan Mehmet Kalaycı, okul idarecileri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iyi dileklerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

14-05-201814-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.