MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Fırsat varsa imkan da vardır.”

“Fırsat varsa imkan da vardır.”

İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Evde Eğitim Öğrencisi Berat Aslı’yı Ziyaret Etti.

Ortopedik engeli sebebiyle evde eğitim gören Namık Kemal İlkokulu 4. Sınıf evde eğitim öğrencisi Berat Aslı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ve Okul Müdürü Barış Bolat tarafından sürpriz doğum günü hazırlandı.

Sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olan ve sağlık raporu ile belgelendiren okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için evde eğitim hizmetinin sunulduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir; onlar bizim geleceğe ektiğimiz tohumlardır. Hep dediğimiz şey eğitimde feda edilecek fert yoktur. Bu da bunun ispatlarından bir tanesi. Her çocuk değer verilmeyi hak ediyor, sevilmeyi hak ediyor, dokunmayı hak ediyor. Biz o yüzden burada okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerinin de bu süreç içindeki desteklerinden dolayı onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah Berat’ımıza da biz her daim yardımcı olmaya çalışacağız. Bu öğrencilerimiz azmin en güzel ispatını da bize sergiledi. Özel öğrencilerimizle çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Biz onlara güzel bir gelecek hazırlamak için her zaman hazırız. Yeter ki istesinler bizden." dedi.

Büyük heyecan ve mutluluk yaşayan öğrenci Berat, bir süre hediyelerini inceleyerek sürpriz yapan başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı olmak üzere okul müdürüne Barış Bolat’a ve öğretmenine bu anlamlı günde yanlarında oldukları için teşekkür etti.

Öğrencinin Ailesi "Evde eğitimden çok memnunuz. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kalaycı olmak üzere Allah devletimizden de razı olsun. Çok memnunuz." şeklinde konuştu.

07-08-201807-08-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.