MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Filistin, bir insanlık davasıdır.”

“Filistin, bir insanlık davasıdır.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’nın Ali Efendioğlu İlkokulu-Ortaokulunu ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kalaycı, bugün Ali Efendioğlu İlkokulu-Ortaokulunu ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu. Okulun etkinlik alanlarının, bahçesinin ve sınıflarının tertip, düzen ve temizliğinin çok güzel olduğu tespitinde bulunarak okul yönetimine, öğretmen ve görevli personele teşekkür etti.

Okulun yemekhanesini gezen Kalaycı, yemek yiyen öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Mehmet Kalaycı, okulumuzun bölümlerini dolaşarak yakın geçmişte gerçekleştirilen tadilat ve onarımları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Özellikle yeni yapılan spor sahasını çok beğendini ifade eden Kalaycı, eğitim yaşamında bir çocuğun fiziksel gelişimi için sporun çok önemli bir yer tuttuğunu belirterek “  Eğitimi 360 derece, bir bütün olarak ele aldığımızda eğitimde; akademik, manevi ve sosyal gelişim alanlarının içinde çok önemli bir alan var ki o da fiziksel gelişim alanı. Şuna inanıyorum ki, fiziki alt yapı olduğu takdirde başarılara imza atacak sporcular yetişir.””dedi

Öğretmenlerimizle toplantı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, çağdaş muasır medeniyetler seviyesine ancak öğretmenler vasıtasıyla ulaşılabileceği ne değindi. Öğrencilere bir anne baba şefkati ile yaklaşılması gerektiğini söyledi. Onların vatana millete fayda sunacak bireyler olarak yetişmesi gerektiğini ifade etti. Eğitimin ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin yapıldığını, bu itibarla demokrasimize, cumhuriyetimize, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini bu hususlarda eğitmemiz ve bilinçlendirmemiz gerektiğini ifade etti.

Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olmak maksadıyla üç günlük yas ilan edildiğini ve bayrakların yarıya çekildiğini belirten Kalaycı, Filistin, bir insanlık davasıdır.

Yenilikçilik ödülleri hakkında bilgi vererek okulda yapılan projeler hakkında bilgi aldı.

Tarsus ilçesinde okullarımızın düzenlediği TÜBİTAK projelerinin faydalarından bahsederek okulumuzda gerçekleştirilen TÜBİTAK bilim fuarı hakkında bilgi aldı. Okullarımız sürekli projeler üreten kurumlar olmalıdır dedi.

Okul idaresi, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, ziyaretini sonlandırdı.

15-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.