MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Evde eğitim gören Ceren’e duygulandıran ziyaret”

“Evde eğitim gören Ceren’e duygulandıran ziyaret”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Evde eğitim alan Lütfiye Benli İlk- Ortaokulu öğrencisi Ceren Kızıltaş´a sürpriz doğum günü gerçekleştirilerek olacağı ilik nakli ameliyatı öncesi doğum gününü kutlayarak ona büyük moral verdiler.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ziyarette; “Çocuklarımızın geleceğini birlikte düşünmek zorundayız. Bu açıdan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları bizim için önemli. Devletimiz, ‘Evde Eğitim’ projesiyle güzel çalışma başlatarak her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmakta. Ailelerimizin başvurusu sonucu öğrencilerin ihtiyacı süresince öğretmenlerimiz eğitim veriyor. Böylelikle yavrularımız eğitimlerinden ayrı kalmıyor” dedi.

Devletimiz her konuda olduğu gibi eğitim alanında da vatandaşın yardımına koştuğunu belirten Kalaycı, “Burada çocuğumuzun yüzündeki gülücük bize de yansıdı.” dedi.  

Küçük Ceren’in gözlerindeki sevinç ve heyecan görülmeye değerdi. Bu anlamlı ziyaretin ardından Kalaycı ve beraberindekiler iyi dilek ve temennilerde bulunarak ayrıldı.

Minik Ceren’in anne ve babası İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya Ceren’in gözlerini ışıldatan evde eğitim sayesinde eğitiminden geri kalmadığını belirterek   “Kızımızın gözündeki sevinci görünce dünyalar bizim oluyor. Evde eğitim sayesinde hem geleceğe bağlandı hem de morali yükseldi. Allah bu imkanı sağlayanlardan razı olsun. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya gösterdikleri bu ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Evde Eğitim öğrencisi olan Ceren Kızıltaş´a durumuyla ilgili okul müdüründen bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğrenci Ceren’e çeşitli hediyeler verdi ve fırsat buldukça kendisini ziyaret edeceğini ifade etti. 

01-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.