MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır.”

“Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır.”

Her insanın; adil koşullarda yaşamın her alanında tam bir katılımla toplumsal hayatta etkin bir birey olarak yer alabilmesi, ancak gerekli şartların sağlanması ile mümkündür. Bu, en temel insanlık hakkıdır. 

Sosyal devlet ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Engelli kardeşlerimizin gerek iş yaşamlarını gerekse sosyal yaşamlarını hak ettikleri seviyede sürdürme konusunda halkımızda da ciddi bir bilinç oluşmuştur. 

 

Toplumumuzun önemli bir parçası olan engellilerimizin hayat standartlarının yükseltilmesi için onların, iş hayatında yer alabileceği istihdam alanlarının oluşturulmasına özen gösterilmekte, eğitimlerini uygun programlar dâhilinde alabilecekleri imkânlar artırılarak birlikte yaşadığımız alanlar kullanabilecekleri biçimde yapılandırılmaktadır. Engelli kardeşlerimizin eğitim, istihdam ve sosyal yaşam içinde karşılaştıkları sorunlarının çözümüne yönelik olarak, özellikle son yıllarda memnuniyet verici gelişmeler yaşanmaktadır. 

Geleceğe güvenle bakan bir toplumu inşa etmek, hiç kuşkusuz engelli ya da engelsiz ortak umut ve hedefleri paylaşarak birlik ve beraberliği sağlamaktan geçmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimizin karşılaştıkları sorunların çözümünde ve duyarlılığın artırılmasında katkısı olan duyarlı tüm herkese teşekkür ediyor, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası´nı kutluyorum.

 

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.